راهنماى نصب و راه اندازى برنامه

بامراجعه به بانک و تکميل فرم درخواست استفاده از سامانه همراه بانک رمزى در اختيار شما قرار مى گيرد که به وسيله آن شما قادر به دريافت کليد تبادل و در نهايت فعال سازى سامانه همراه بانک بر روى تلفن همراه خود خواهيد بود. مراحل راه اندازي اين برنامه بشرح زير ميباشد:
الف) دريافت کليد تبادل:
پس از مراجعه به سايت همراه بانک ملت در قسمت دريافت کليد تبادل شما صفحه زير را مشاهده خواهيد نمود.


 1. ورود شماره تلفن همراه و رمز دريافتي از شعبه و انتخاب گزينه دريافت کليد تبادل
 2. دقت شود که شماره تلفن همراه با شماره اي که قبلا در فرم مربوطه به شعبه ارائه گرديده و بر اساس آن رمز همراه بانک دريافت گرديده است, مغايرت نداشته باشد
 3. مشاهده کليد تبادل 16 تائي شامل اعداد و حروف کوچک لاتين بر روي صفحه نمايش
 4. انتخاب گزينه تائيد
  نکته مهم:توجه شود چنانچه کليد تبادل تائيد نشودامکان استفاده از همراه بانک ميسر نخواهد بود و الزاما بايستي مراحل قبلي تکرار و پس از مشاهده کليد تبادل که با کليد قبلي متفاوت خواهد بودآنرا تائيد نمائيد.
 5. پس از تائيدکليد تبادل, سامانه با نمايش مجدد کليد, پيغام فعال شدن آن را اعلام ميکند.
 6. يادداشت کليد تبادل دريافتي ويا چاپ ويا ذخيره آن براي انجام مراحل بعدي
  نکته مهم:توجه شود در صورت عدم يادداشت ويافراموش کردن آن ميبايستي مجددا" به شعبه افتتاح کننده حساب متمرکز مراجعه و با درخواست مجدد استفاده از محصول همراه بانک , رمز جديد دريافت و مراحل قبلي را تکرار نمائيد.
ب) دريافت نرم افزار:
 1. انتخاب گزينه دريافت نرم افزار همراه بانک در منوي اصلي و مشاهده صفحه زير

 2. انتخاب تلفن همراه مورد نظر از ليست موجود
 3. انتخاب گزينه Save و ذخيره کردن نرم افزار بر روي کامپيوتر خود
 4. unzip کردن نرم افزار دريافتي و مشاهده نرم افزار مربوطه با پسوند jar

 5. تذکر:در برخي از گوشي ها (مانند تعدادي از گوشي هاي سامسونگ) در صورت نياز،پس از باز کردن فايل zip و انتقال هردو فايل jar و jad بر روي تلفن همراه به جاي نصب با فايل jar با اجراي فايل jad نرم افزار را نصب نماييد.
 6. توجه شود که جهت استفاده از آخرين ويرايش نرم افزار همراه بانک ملت و جلوگيري از هرگونه سوء استفاده احتمالي, حتما اين نرم افزار را از سايت مورد نظر دريافت نمائيد.
پ) نحوه انتقال نرم افزار از کامپيوتر و نصب آن بر روى تلفن همراه
 1. انتقال نرم افزار از کامپيوتر به تلفن همراه با استفاده از کابل و يا هر وسيله ديگري مانند بلوتوث
 2. اجراي نرم افزار دريافتي بر روي تلفن همراه جهت نصب آن و انجام تائيدات لازم بمنظور بهره برداري از آن
 3. در صورت موفقيت آميز بودن نصب نرم افزار يک آيکون با آرم بانک ملت در تلفن همراه شما ايجاد خواهد شد که از طريق آن از محصول همراه بانک ملت استفاده خواهيد کرد.
ت) راه اندازى نرم افزار همراه بانک:
برای استفاده از سامانه همراه بانک در نسخه های اندروید 2.2.0 و بعد ازآن، اپل 1.1.9 و بعد از آن می بایست مراحل زیر را انجام دهید:
نسخه های اندروید 2.2.0 و بعد ازآن، اپل 1.1.9 و بعد از آن
 1. انتخاب آيکن همراه بانک بر روي تلفن همراه و مشاهده صفحه زير
  صفحه ی نخست همراه بانک اپل: در اولين مرتبه اجراي برنامه همراه بانك اپل, يك پنجره جهت ورود تنظيمات امنيتي از مشتري درخواست مي شود که شامل رمز ورود ( رمزي كه شعبه در اختيار مشتري قرار مي دهد) و تكرار رمز ورود، شماره تلفن همراه مشتری(در هنگام وارد نمودن شماره تلفن همراه خود دقت فرمایید که شماره ی خود را به درستی وارد نموداید) و يك كليد تبادل شانزده رقمي(کلید تبادل نسبت به حروف کوچک و بزرگ حساس می باشد) كه از طريق سايت همراه بانك ملت دريافت شده بايد به نحوصحيح نوشته شود.پس از فشردن دکمه ذخیره، منتظر دریافت پیامکی حاوی کد فعالسازی باشید.
  • نکته: در همراه بانک اپل فقط از بستر ارتباطی GPRS استفاده میشود.
  صفحه ی نخست همراه بانک آندروید: در اولين مرتبه اجراي برنامه همراه بانك, يك پنجره جهت ورود تنظيمات امنيتي از مشتري درخواست مي شود که شامل رمز ورود ( رمزي كه شعبه در اختيار مشتري قرار مي دهد) و تكرار رمز ورود و يك كليد تبادل 16 رقمي كه از طريق سايت همراه بانك ملت دريافت شده بايد به نحوصحيح نوشته شود سپس با فشردن كليد ذخيره (شماره 1) مي توان به مرحله بعد جهت استفاده از همراه بانك استفاده كرد.
  • با انتخاب یکی از گزینه های SMS یا GPRS میتوانید بستر ارتباطی خود را مشخص نمایید.
  • ذخيره:با فشردن اين کليد تنظيمات امنيتي ذخيره شده و منتظر دریافت پیامک حاوی کد فعالسازی باشید.
  • خروج:با اين انتخاب ميتوانيد بدون هيچ عملي از برنامه همراه بانك خارج شويد.
  • نکته : جهت ورود اطلاعات با کليک کردن بر روي هر کدام از فيلدهاي نوشتاري صفحه کليد مربوطه که در ادامه توضيح داده شده است ، نمايش داده مي شود.
  پس از ورود کد فعال سازی و فشردن دکمه "ورود" در صورت صحت اطلاعات وارد شده، صفحه اصلی برنامه را مشاهده می نماید. در صورتی که پیامک حاوی کد را دریافت نکردید دکمه "درخواست مجدد" را فشار دهید و منتظر دریافت کد فعال سازی بمانید.
  • نکته:پس از دریافت کد فعالسازی حداکثر نیم ساعت فرصت دارید تا آن را وارد کنید، در غیر این صورت می بایست مجدا اقدام به دریافت کد فعالسازی نمایید.
  بعد از ورود به برنامه، پیغام روبه رو به شما نمایش داده می شود که میتوانید در قسمت تنظیمات، حساب های خود را بروز رسانی کنید.
  • نکته: در نسخه اندروید در قسمت بایگانی پیغام "همراه بانک شما فعال گردید" را مشاهده نمایید.
ت - 2) نسخه گرافيکي, ويندوز موبايل
 1. انتخاب آيکن همراه بانک بر روي تلفن همراه و مشاهده صفحه زير
  بعد از ورود به برنامه، پیغام روبه رو به شما نمایش داده می شود که میتوانید در قسمت تنظیمات، حساب های خود را بروز رسانی کنید. (برای آندروید این صفحه نمایش داده نمیشود.)
  در اولين مرتبه اجراي برنامه همراه بانك, يك پنجره جهت ورود تنظيمات امنيتي از مشتري درخواست مي شود که شامل رمز ورود ( رمزي كه شعبه در اختيار مشتري قرار مي دهد) و تكرار رمز ورود و يك كليد تبادل 16 رقمي كه از طريق سايت همراه بانك ملت دريافت شده بايد به نحوصحيح نوشته شود سپس با فشردن كليد ذخيره (شماره 1) مي توان به مرحله بعد جهت استفاده از همراه بانك استفاده كرد.
  • خروج:با اين انتخاب ميتوانيد بدون هيچ عملي از برنامه همراه بانك خارج شويد.
  • ذخيره:با فشردن اين کليد تنظيمات امنيتي ذخيره شده و شروع كار با نرم افزار آغاز ميگردد.
  گزينه هاي كه در بخش تنظيمات در اختيار شما قرار مي گيرد شامل:
  • بروز رساني حسابها: جهت فراخواني كليه حسابهاي متمركز به برنامه همراه بانك مي توان از اين قسمت استفاده ميشود.
  • تغيير رمز ورود: جهت تغيير رمز ورود به همراه بانك ملت
  • تنظيم كليد تبادل: درصورتيكه در اولين ورود به برنامه همراه بانك كليد تبادل اشتباه وارد شده باشد ميتوان از اين قسمت جهت اصلاح كليد تبادل استفاده كرد.
  • تنظیم فارسی: در صورت بروز مشکل برای فونت فارسی برنامه، میتوان از این قسمت جهت تنظیم آن استفاده کرد.(این گزینه فقط برای آندروید فعال است.)
  • شماره نسخه : جهت مشاهده شماره نسخه نرم افزار.
  • بازگشت: برگشت به منوي اصلي برنامه همراه بانك

  پس از ارسال هر درخواست نرم افزار اين پيام را نمايش مي دهد. 0. برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
ت - 3) نسخه متني
 1. انتخاب آيکن همراه بانک بر روي تلفن همراه و مشاهده صفحه زير

 2. ورود رمز دريافتي از شعبه و تکرار آن و همچنين ورود کليد تبادل 16 تائي در صفحه مزبور
 3. دقت شود هنگام ورود کليد تبادل از حروف کوچک لاتين استفاده شود
 4. انتخاب گزينه ذخيره مبني بر ثبت اطلاعات فوق در تلفن همراه
 5. مشاهده پيام خوش آمدگوئي
 6. انتخاب گزينه ورود به سامانه
 7. مشاهده منوي اصلي خدمات همراه بانک
 8. انتخاب گزينه "به روزرساني حسابها" و تائيد آن جهت ارسال پيامک به مرکز پيام
 9. مشاهده پيام "درخواست ارسال شد".
 10. دريافت پيامک از مرکز پيام بانک و مشاهده پيام "کليه حسابهاي شما بروز شدند". با مشاهده پيام مزبور امکان استفاده از خدمات همراه بانک فراهم گرديده که شرح آن در بخش راهنماي استفاده از همراه بانک ذکر گرديده است.