نسخه متنى

پس از انتقال برنامه بر روى تلفن همراه خود شما ميتوانيد از خدمات ان به صورت زير استفاده نماييد :
ابتدا براى وارد شدن به محيط برنامه پس از مشاهده " Allow application to start اجازه اجراى برنامه در زمان اطلاع" در پاسخ کليد تاييد را فشار داده و وارد صفحه جديدى خواهيد شد. که در آن عبارات زير را مشاهده خواهيد نمود :


رمزى را که از شعبه دريافت نموده ايد به همراه "کليد تبادل اطلاعات" در محل هاى مشخص شده وارد نموده و ذخيره را انتخاب نماييد تا وارد صفحه اصلى برنامه شويد.
در صفحه اصلى خدمات همراه بانک , شما عناوين زير را مشاهده خواهيد نمود :

لازم به ذکر مى باشد که براى استفاده از اين خدمات در هر نوبت ابتدا بايد گزينه "به روز رسانى اطلاعات" را انتخاب کرده تا حسابهاى شما به سيستم معرفى شده و استفاده از ديگر خدمات ميسر گردد.
 1. موجودى : براى اطلاع از موجودى حسابهاى متمرکز خود از جمله : جام , قرض الحسنه , ملت کارت و کوتاه مدت اين گزينه را انتخاب کرده و صفحه زير را مشاهده خواهيد نمود


  براى استفاده از هر کدام از اين خدمات روى گزينه مربوط به آن حساب رفته و شماره حساب مورد نظر خود را انتخاب نموده سپس گزينه ارسال را انتخاب نماييد. تا بعد از مدتى از طرف بانک پيامکى حاوى موجودى حساب مورد نظر براى شما ارسال گردد.
  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
 2. سه گردش آخر : در اين گزينه هم مانند موجودى , شما با صفحه اى رو به رو خواهيد شد که در آن براى استفاده از هر گزينه لازم است که , حساب مورد نظر خود را انتخاب نموده و گزينه ارسال را انتخاب نماييد. تا براى شما پيامکى حاوى اطلاعات سه گردش آخر حساب مورد نظر ارسال گردد.
  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
 3. پرداخت قبوض : در اين گزينه نيز مانند قبل با صفحه حسابها رو به رو ميشويد و پس از انتخاب حساب ، گزينه ادامه را انتخاب کرده و وارد صفحه جديدى به صورت زير خواهيد شد :

  که در هر کدام از موارد و در جاى تعيين شده بايد اطلاعات قبض را وارد نموده و پس از اتمام به مرکز ارسال نماييد تا نسبت به پرداخت قبض شما اقدام شده و نتيجه براى شما فرستاده شود.
  نکته : اگر به اشتباه قبض را دو مرتبه پرداخت نماييد سامانه به صورت خودکار فقط يک مرتبه از حسابتان پول کسر خواهد نمود .
  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
 4. بازپرداخت تسهيلات :
  براي بازپرداخت تسهيلات حساب مبدا ، شماره قراداد تسهيلات و مبلغ پرداختي را وارد و دکمه ادامه را بفشاريد. (لازم به ذکر است که پرداخت تسهیلات در دو مرحله انجام می شود)

  با درخواست بازپرداخت اقساط تسهیلات, ابتدا مرحله اول بازپرداخت اقساط تسهیلات جهت تائيد آن از سمت بانک ارسال ميشود که مانند اين شکل به کاربر نمايش داده ميشود. اين تائيديه شامل اطلاعات زير ميباشد: نوع حساب مبدا، شماره حساب مبدأ، شماره قرارداد، نام صاحب قسط و مبلغ قسط.

  پاسخ درخواست بازپرداخت تسهيلات به شکل زير خواهد بود :
 5. حواله بانکى : پس از انتخاب گزينه "حواله بانکى" از منوى اصلى يک صفحه جديد گشوده مى شود که شامل آيتم هاى زير مى باشد:


  4.1 حواله بانک ملت :

  براى انتخاب هرکدام از دو گزينه بايد گزينه "حساب مقصد" را انتخاب کرده سپس نوع و شماره حساب مورد نظر را انتخاب کرده و ادامه را انتخاب کنيد تا صفحه اى مانند زير براى شما باز شود :


  در مکان مشخص شده مبلغ حواله و شناسه واريز کننده را وارد کرده را وارد و کليد " بله/ارسال " را انتخاب نماييد.
  پس از ارسال درخواست تاييد حواله از شما دريافت خواهد شد


  پاسخ اين درخواست به صورت زير است

 6. 4.2 حواله سحابى بين بانکي : پس از انتخاب گزينه حواله از منوى اصلى و انتخاب حواله سحابى ، با انتخاب کارت و انتخاب گزينه ادامه ، صفحه زير را مشاهده خواهيد کرد :

  در مکان مشخص شده مبلغ حواله، شناسه واريز کننده،CVV2 و رمز اينترنتى خود را وارد کرده و کليد " بله/ارسال " را انتخاب نماييد.
  پس از ارسال درخواست تاييد حواله از شما دريافت خواهد شد

  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
  4.3 اعلام شماره شبا : در اين آيتم مى توانيد اقدام به دريافت شماره شباى حساب خود و يا ديگران در بانک ملت نماييد.

  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
 7. خدمات کارت و چک : پس از انتخاب اين گزينه شما صفحه اى مانند زير را مشاهده خواهيد کرد :

  5.1 تاييد چک : با انتخاب گزينه "تاييد مبلغ چک" از منوي اصلى ، صفحه زير را مشاهده خواهيد کرد :

  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
  5.2 استعلام وضعيت چک : با انتخاب گزينه "استعلام وضعيت چک" از منوي اصلى ، صفحه زير را مشاهده خواهيد کرد :
  با انتخاب شماره حساب و وارد نمودن شماره هاى سرى و سريال چک در مکان هاى مشخص شده و استفاده از کليد ارسال مى توانيد از وضعيت چک خود مطلع شويد.

  پس از انتخاب حساب و پر نمودن محل هاى تعيين شده با فشردن گزينه ارسال بعد از مدتى پيامکى از طرف بانک که شامل اطلاعات چک تاييد شده مى باشد , برايتان ارسال گردد.
  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
  5.3 اطلاعات ملت کارت متمرکز : با انتخاب گزينه "مشاهده اطلاعات ملت کارت متمرکز" از منوى اصلى ، صفحه زيرنمايش داده خواهد شد :

  پس از انتخاب حساب و با استفاده از گزينه "ادامه" ميتوانيد اطلاعات ملت کارت متمرکز خود را مشاهده نماييد.
  پاسخ اين درخواست به صورت زير است

  5.4 غير فعال سازى کارت : از اين گزينه مى توانيد براى غير فعال سازى کارت خود استفاده نماييد. پس از انتخاب کارت عمل غير فعال سازى را تاييد نماييد.
 8. تنظيمات : که شامل امکانات زير است :
  6.1 بروز رسانى حسابها : همان طور که در ابتدا توضيح داده شد , براى استفاده از خدمات همراه بانک ابتدا بايد اين گزينه را انتخاب نمود و ارسال را فشرده تا اطلاعات حسابهاى شما به سيستم معرفى شود و استفاده از ديگر خدمات ميسر گردد.
  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
  6.2 تنظيم کليد تبادل : در اين قسمت مى توانيد در صورتى که بار نخست کليد تبادل اطلاعات را اشتباه وارد نموده ايد, نسبت به تصحيح آن اقدام نماييد تا سامانه بتواند اطلاعات را دريافت نمايد و به مرکز ارسال کند .
  6.3 تغيير رمز : براى تعيير دادن رمز خود پس از ورود با صفحه اى مانند زير روبه رو خواهيد شد


  که با وارد کردن اطلاعات در مکان هاى تعيين شده مى توانيد رمز خود را تغيير دهيد .
  6.4 پخش صدا : با تنظيم اين گزينه صداى دريافت پيام را خاموش يا روشن نماييد.

  6.5 شماره نسخه : با استفاده از اين گزينه شماره نسخه برنامه خود را مشاهده کنيد.
 9. بايگانى : دراين قسمت کليه اطلاعات استفاده شما از سامانه تا حداکثر 30 مو رد ذخيره مى شود .
 10. شارژ تلفن همراه :

 11. 8.1 خريد شارژ اعتبارى: با انتخاب گزينه "شارژ تلفن همراه" از منوى اصلى و انتخاب گزينه "خريد شارژ اعتباري" صفحه زير را مشاهده خواهيد کرد :


  در اين صفحه مي توانيد به دو صورت معمولي يا برخط شارژ سيم کارت اعتباري خريداري نماييد.پس از انتخاب شارژ معمولي به صفحه زير هدايت مي شويد :

  با انتخاب شماره حساب صفحه زير نمايش داده خواهد شد :


  با انتخاب شرکت خدماتى ، گزينه مبلغ اعتبار فعال خواهد شد و شما پس از انتخاب ميزان شارژ مورد نظر و استفاده از کليد ارسال مى توانيد شارژ موبايل خريدارى نماييد.
  پاسخ اين درخواست به صورت زير است

  با استفده از دکمه شارژ مى توانيد بدوج خروج از برنامه سيم کارت خود را با رمز دريافت شده شارژ نماييد .ممکن است اين امکان بعلت محدوديت در سيستم عامل در بعضى از گوشى هاى نوکيا فاقد کارايى باشد.
  همچنين براي خريد شارژ برخط سيم کارت اعتباري پس از انتخاب خريد شارژ برخط از منوي خريد شارژ صفحه انتخاب حساب را مشاهده خواهيد کرد

  در مرحله بعد اپراتور تلفن همراه ، مبلغ و شماره تلفن همراهي که قصد شارژ کردن آنرا داريد وارد کنيد.اگر قصد شارژ کردن سيم کارت درون دستگاه خود را داريد آنرا خالي رها نماييد :

  صغحه رسيد خريد شارژ برخط سيم کارت اعتباري به صورت زير مي باشد :

  8.2 استعلام دو خريد آخر شارژ اعتبارى : با انتخاب گزينه "شارژ تلفن همراه" از منوى اصلى و انتخاب گزينه "استعلام خريد شارژ" و استفاده از کليد ارسال ميتوانيد گزارشى از دو خريد شارژ آخر خود را مشاهده کنيد .
  پاسخ اين درخواست به صورت زير است
 12. راهنما : اين گزينه به منظور راهنمايى براى استفاده از اين سامانه مى باشد .