نسخه گرافيکي،ويندوز موبايل

با اجراي برنامه همراه بانك, اين صفحه بمدت چند ثانيه نمايش داده مي شود. پس از چند لحظه صبر , ميتوانيد با نرم فزار کار کنيد.
صفحه ی نخست همراه بانک آندروید: در اولين مرتبه اجراي برنامه همراه بانك, يك پنجره جهت ورود تنظيمات امنيتي از مشتري درخواست مي شود که شامل رمز ورود ( رمزي كه شعبه در اختيار مشتري قرار مي دهد) و تكرار رمز ورود و يك كليد تبادل 16 رقمي كه از طريق سايت همراه بانك ملت دريافت شده بايد به نحوصحيح نوشته شود سپس با فشردن كليد ذخيره (شماره 1) مي توان به مرحله بعد جهت استفاده از همراه بانك استفاده كرد.
 • خروج:با اين انتخاب ميتوانيد بدون هيچ عملي از برنامه همراه بانك خارج شويد.
 • ذخيره:با فشردن اين کليد تنظيمات امنيتي ذخيره شده و شروع كار با نرم افزار آغاز ميگردد.
 • نکته : جهت ورود اطلاعات با کليک کردن بر روي هر کدام از فيلدهاي نوشتاري صفحه کليد مربوطه که در ادامه توضيح داده شده است ، نمايش داده مي شود.
هنگام ورود اطلاعات براي مواردي مانند شماره چک و ... مي توانيد ازاین صفحه کليد استفاده نموده و از کليد قبول جهت تاييد واز کليد لغو براي رد اعداد وارد شده استفاده نماييد.
هنگام ورود کليد تبادل مي توانيد از این صفحه کليد استفاده کنيد و از کليد قبول جهت تاييد واز کليد لغو براي رد اعداد و حروف وارد شده استفاده نماييد.
 • موجودي: با اين انتخاب ميتوانيد موجودي آخر حساب مورد نظر خود را، دريافت نماييد.
 • سه گردش : با اين انتخاب ميتوانيد سه گردش آخر حساب مورد نظر خود را، دريافت نماييد.
 • حواله بانکي: با اين انتخاب مي توانيد از يکي از حسابهاي متمرکز خود به ساير حسابهاي متمرکز ديگر بانک ملت ويا از حسابهاي متمرکز بانک ملت به حساب هاي متمرکز بانک هاي ديگر (حواله سحابي ) وجه حواله نماييد.
 • پرداخت قبض/قسط: با اين انتخاب مي توانيد كليه قبوض و اقساط تسهيلات خود را بدون مراجعه به بانك پرداخت نماييد.
 • بايگاني: برنامه همراه بانك 20 گزارشي از كليه درخواستها و پاسخ هاي ارسالي از بانك ملت را در خود دارد.
 • شارژ موبايل : با انتخاب اين گزينه ميتوانيد شارژ اعتباري ايرانسل وهمراه اول را خريداري نموده و يا از سه خريد آخر شارژ اعتباري خود استعلام بگيريد.
 • خدمات کارت و چک : خدمات تاييد مبلغ چك، استعلام وضعيت چک، اطلاعات کارت متمرکزو غير فعال سازي كارت در اين قسمت ارائه مي شود که توضيحات آن ها درادامه خواهد آمد.
 • تنظيمات: به منظور شروع به كار با برنامه همراه بانك بايد حسابهاي متمركز جهت استفاده در همراه بانك به گوشي خود معرفي شود بدين منظور با انتخاب تنظيمات مي توان تنظيمات اوليه و پايه همراه بانك را انجام داد.
 • خروج: با اين انتخاب ميتوانيد از برنامه همراه بانك ملت خارج شويد.در همراه بانک اپل دکمه خروج را مشاهده نمیکنید. به جای آن از کلید Home برای خروج از برنامه استفاده نمایید.
در پاسخ به درخواست, پيامي بانك ملت دريافت ميشودكه اين آيکون نمايش داده ميشود و با انتخاب آن ميتوان پاسخ دريافت شده را مشاهده كرد همچنين مي توانيد با انتخاب گزينه بايگاني آن پاسخ را مشاهده كرد.

پس از ارسال هر درخواست نرم افزار اين پيام را نمايش مي دهد. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.این پیغام تنها زمانی که از بستر sms در نسخه اندروید استفاده می نمایید قابل مشاهده است.
در هر قسمت از برنامه که لزومي بر انتخاب حساب باشد, کليه حسابهاي مشتري بتفکيک نوع حساب نمايش داده ميشود. با کليک کردن بر روي هر کدام از حسابها آنرا انتخاب کرده و به صفحه اصلي برميگرديم. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
با ارسال درخواست موجودي از هر يك از حسابهاي خود, پاسخي از بانك دريافت خواهد شد كه بصورت مقابل ميباشد و شامل نوع حساب، شماره حساب، موجودي، تاريخ آخرين و ساعت آخرين گردش و زمان دريافت موجودي را در قالب يك جدول به شما گزارش مي دهد. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
با انتخاب گزينه حواله ، امکان حواله بانک ملت و همچنين امکان حواله بين بانکي (سحابي) فراهم مي گردد.همچنين مي توانيد شماره شباي حساب هاي خود يا ديگران را دريافت نماييد. با انتخاب گزينه بازگشت ميتوانيد به منوي اصلي بازگرديد.
با انتخاب گزينه حواله، امکان حواله بانک ملت و همچنين امکان حواله بين بانکي (سحابي) فراهم مي گردد. همچنين مي توانيد شماره شباي حساب هاي خود يا ديگران را دريافت نماييد. در ضمن با انتخاب گزینه حساب های برگزیده (برای ويندوز موبايل) می توانید حساب ها و یا کارت های بانکی برگزیده خود را برای انجام حواله بانکی تعریف نمایید. با انتخاب گزينه بازگشت ميتوانيد به منوي اصلي بازگرديد.
با انتخاب کليد حواله ملت ميتوانيد از يكي حسابهاي ملت خود به حساب های ملت دیگر (حساب ملت خود يا ديگران) حواله ارسال نمایید.
 • برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ارسال: با اين انتخاب حواله اينترنتي درخواستي را ارسال مينمائيم.
لازم بذکر است که حواله الکترونيکي در دو مرحله انجام ميشود.
با درخواست حواله الكترونيكي, ابتدا مرحله اول حواله جهت تائيد آن از سمت بانک ارسال ميشود که مانند اين شکل به کاربر نمايش داده ميشود. اين تائيديه شامل اطلاعات زير ميباشد: شماره و نوع حساب مبدا، شناسه واريز کننده, شماره و نوع حساب گيرنده, نام صاحب حساب گيرنده, مبلغ حواله و كارمزد.(در صورتی که حواله به یکی از حساب های ملت خود ارسال شود فرم تایید نمایش داده نمیشود.)
 • برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • تاييد: با اين انتخاب حواله الكترونيكي را تاييد و براي انجام نهائي آنرا ارسال ميکنيم.
پس از ارسال تاييديه حواله الكترونيكي, يك رسيد حواله الكترونيكي براي کاربر از سمت بانک كه شامل حساب مبدا و مقصد به همراه شماره رديابي و تاريخ و ساعت ارسال مبني بر انجام حواله ارسال ميشود. اين رسيد در بايگاني برنامه ذخيره ميشود. 0. برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد از پنجره مشاهده رسيد حواله الكترونيكي خارج و به قسمت بايگاني برنامه بازگشت.
با انتخاب گزينه حواله سحابي صفحه مقابل نمايش داده خواهد شد و شما با وارد کردن اطلاعات مورد نيازامکان حواله از کارت ملت به کارت ملت و یا سایر بانک ها را خواهيد داشت.
رسيد حواله سحابي همانند تصوير مقابل است. با استفاده از کليد برگشت مي توانيد به منوي اصلي بايگاني بر گرديد.
در اين صفحه مي توانيد شماره حساب خود يا ديگران را جهت دريافت شماره شبا وارد کنيد.با کليک بر روي نماد خانه حساب هاي خود را مشاهده نماييد يا شماره حسابي مقابل آن وارد کنيد.
رسيد درخواست کد شبا همانند تصوير مقابل است.با استفاده از کليد برگشت مي توانيد به منوي اصلي بايگاني بر گرديد.
با انتخاب گزینه حساب های برگزیده (برای ويندوز موبايل) می توانید حساب ها و یا کارت های بانکی برگزیده خود را برای انجام حواله بانکی تعریف نمایید.پس از زدن دکمه ذخیره در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت حساب ها سیستم پیغام مربوطه را برای شما نمایش می دهد.
با انتخاب هر یک از حساب ها از لیست حساب های برگزیده ی خود، امکان حذف آن حساب را خواهید داشت.
در اين صفحه امکان پرداخت قبوض ، پرداخت اقساط و تسهيلات برگزیده (برای ويندوز موبايل)وجود دارد.
با انتخاب گزينه پرداخت قبوض در اين برنامه پنجره اي با عنوان پرداخت قبوض ديده مي شود كه مي توان با تكميل گزينه هايي چون از حساب، شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض مورد نظر خود را پرداخت نمود. با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت مبلغ قابل پرداخت به صورت خودکار نمایش داده می شود.
پس از پرداخت يک پيامي از بانک ارسال شده که مبني بر پرداخت قبض ميباشد و شامل اطلاعات آن قبض است. اين پيام در بايگاني قرار دارد. . برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد از پنجره مشاهده رسيد پرداخت قبض خارج و به قسمت بايگاني نرم افزار بازگشت.
براي باز پرداخت تسهيلات با فشردن كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب حسابها شده و يكي از حسابهاي خود را انتخاب و با تكميل ساير اطلاعات مورد نياز جهت بازپرداخت تسهيلات و فشردن كليد پرداخت عمليات را انجام دهيد.
با درخواست بازپرداخت اقساط تسهیلات, ابتدا مرحله اول (در حال حاضر فقط اندروید) بازپرداخت اقساط تسهیلات جهت تائيد آن از سمت بانک ارسال ميشود که مانند اين شکل به کاربر نمايش داده ميشود. اين تائيديه شامل اطلاعات زير ميباشد: نوع حساب مبدا، شماره حساب مبدأ، شماره قرارداد، نام صاحب قسط و مبلغ قسط.
 • برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • تاييد: با اين انتخاب حواله الكترونيكي را تاييد و براي انجام نهائي آنرا ارسال ميکنيم.
جزييات مربوط به پرداخت تسهيلات در اين صفحه قابل مشاهده مي باشد. توجه داشته باشيد تمامي مبالغ به ريال است. همچنين اقساط وصولي بدين معني است که با اين مبلغ پرداختي چه تعداد از اقساط پرداخت شده است.
در این قسمت می توانید تسهیلات برگزیده (برای ويندوز موبايل) خود را تعریف نمایید.
پس از حصول اطمینان از انجام عملیات با انتخاب دکمه بازگشت می توانید به منوی اصلی بازگردید.
در بايگاني سامانه امكان ذخيره سازي20 پاسخ دريافت شده از مركز پيام بانك وجود دارد. در اين قسمت پيام هاي خوانده نشده با رنگ نارنجي متمايز ميباشد. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
با انتخاب گزينه شارژ موبايل ، این منو نمايش داده مي شودو با استفاده از کليد بازگشت ميتوانيد به منوي اصلي برگرديد.
در اين قسمت شما ميتوانيد به دوروش معمولي و شارژ بر خط سيم کارت مورد نظر خود را شارژ نماييد
با انتخاب گزينه خريد شارژ اعتباري ، صفحه زير نمايش داده خواهد شد. شما با انتخاب شماره حساب، شرکت خدماتي و ميزان اعتبار و با استفاده از کليد خريد ميتوانيد شارژ اعتباري خريداري نماييد.
پس از ارسال درخواست خريد ، رسيدي به مانند تصوير مقابل از بانک ملت براي شما ارسال مي شود که حاوي رمزميباشد.با استفاده از دکمه شارژ مي توانيد بدوج خروج از برنامه سيم کارت خود را با رمز دريافت شده شارژ نماييد .ممکن است اين امکان بعلت محدوديت در سيستم عامل در بعضي از گوشي هاي نوکيا فاقد کارايي باشد. با استفاده از کليد بازگشت ميتوانيد به منوي بايگاني برگرديد.
براي خريد شارژ برخط سيم کارت اعتباري پس از انتخاب حساب، نوع شارژ برخط، شرکت خدماتي و مبلغ شارژ، شماره تلفن همراهي که قصد شارژ آن را داريد وارد نماييد اگر قصد داريد سيم کارت نصب شده بر روي همين گوشي را شارژ نماييد اين فيلد را خالي بگذاريد و سپس كليد خريد را بفشاريد
رسيد خريد شارژ برخط بهمراه ساير مشخصات آن در اين صفحه نمايش داده مي شود
با انتخاب گزينه استعلام خريد شارژ، پيامي همانند تصوير مقابل براي شما ارسال مي شود که حاوي اطلاعات دو خريد آخر شارژ اعتباري شما خواهد بود.
با انتخاب گزينه خدمات کارت و چک از منوي اصلي، خدمات تاييد مبلغ چك، استعلام وضعيت چک، اطلاعات کارت متمرکز و غير فعال سازي كارت، خدمات ویژه چک و برداشت وجه بدون کارت ارائه مي شود. با استفاده از کليد بازگشت مي توانيد به منوي اصلي بازگرديد.
با دريافت اين سرويس از شعبه, شما ميتوانيد تاريخ و مبلغ چک هاي خود را قبل از وصول شدن براي امنيت بيشتر در نرم افزار وارد نموده و آنرا براي بانک ارسال داريد. براي اين منظور با کليک بر روي مي توان ليست حسابهاي جام خود را جهت انجام تاييد مبلغ چك انتخاب كرد. سپس شماره سري چك و شماره سريال چك مورد نظر و تاريخ چك و مبلغ چك را قبل از وصول شدن تاييد کرد.
 • برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ارسال: با اين انتخاب ميتوانيد چك مورد نظر را تائيد نمائيد.
پس از ارسال تائيد چک رسيدي از بانک ارسال شده که اين پيام در بايگاني نشان داده ميشود. اين رسيد شامل اطلاعات چک نمايش داده مي شود. . برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد از پنجره مشاهده رسيد تائيد چک به منوي اصلي بايگاني بازگشت.
با انتخاب شماره حساب و وارد نمودن شماره هاي سري و سريال چک در مکان هاي مشخص شده و استفاده از کليد ارسال مي توانيد از وضعيت چک خود مطلع شويد.
پس از استعلام وضعيت چک ، رسيدي از بانک ارسال مي شود که در قسمت بايگاني قابل مشاهده است. اين رسيد شامل اطلاعات چک مي باشد.با استفاده از کليد برگشت ميتوانيد به منوي اصلي بايگاني برگرديد.
با انتخاب گزينه اطلاعات کارت متمرکز مي توانيد اطلاعات ملت کارت متمرکز خود را مشاهده نماييد. با استفاده از کليد بازگشت ميتوانيد به منوي اصلي بايگاني برگرديد.
با اين انتخاب ميتوانيد ملت كارت خود را مسدود نماييد. به طوري كه در صورت ارسال درخواست و مسدود شدن ملت كارت، براي فعال سازي مجدد، مراجعه به شعبه الزامي است
 • برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ارسال: با اين انتخاب ميتوانيد ملت كارت را مسدود كرد.
گزينه هاي كه در بخش تنظيمات در اختيار شما قرار مي گيرد شامل:
 • بروز رساني حسابها: جهت فراخواني كليه حسابهاي متمركز به برنامه همراه بانك مي توان از اين قسمت استفاده ميشود.
 • تغيير رمز ورود: جهت تغيير رمز ورود به همراه بانك ملت
 • تنظيم كليد تبادل: درصورتيكه در اولين ورود به برنامه همراه بانك كليد تبادل اشتباه وارد شده باشد ميتوان از اين قسمت جهت اصلاح كليد تبادل استفاده كرد.
 • شماره نسخه : جهت مشاهده شماره نسخه نرم افزار.
 • بازگشت: برگشت به منوي اصلي برنامه همراه بانك
در صورت درخواست "بروز رساني حسابها" و موفقيت آميز بودن درخواست شما پيغامي مبني بر اينكه "كليه حسابهاي شما بروز شدند" از سوي مركز پيام دريافت مي گردد. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
با اين انتخاب ميتوانيد رمز ورود به برنامه همراه بانك را تغيير داد بدين صورت كه بايد رمز جديد و تكرار رمز جديد را در محل مربوطه وارد كرد.
 • برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ارسال: با اين انتخاب مي توانيد تغييرات اعمال را ارسال نماييد.
 • نکته : جهت ورود اطلاعات با کليک کردن بر روي هر کدام از فيلدهاي نوشتاري صفحه کليد مربوطه نمايش داده مي شود.
در صورت كه تغيير رمز ورود با موفقيت صورت گيرد. پيغام "رمز ورود شما با موفقيت تغيير يافت" از مركز پيام بانك ملت براي شما ارسال مي گردد.
در اين صفحه شماره نسخه برنامه قابل مشاهده است.اين شماره پس از هر بروز رساني افزايش مي يابد.
با اين انتخاب ميتوانيد در صورتيكه كليد تبادل دريافتي از سايت همراه بانك با كليد تبادلي كه در اين قسمت درج شده مقايسه و در صورت نياز اصلاح و ذخيره كرد.
 • برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ذخيره : با اين انتخاب مي توانيد تغييرات اعمال شده را ذخيره كرد.
 • نکته : جهت ورود اطلاعات با کليک کردن بر روي هر کدام از فيلدهاي نوشتاري صفحه کليد مربوطه نمايش داده مي شود.
راهنما: با اين انتخاب ميتوانيد از نحوه عملكرد هر يك از قسمتهاي نرم افزار آشنا شويد. که در قسمت بعد مشخص شده است.
با فشردن کليد يک راهنما در مورد نحوه عملکرد هر قسمت از برنامه نمايش داده ميشود. 0. برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
با اين انتخاب مي توانيد زنگ دريافت و ارسال درخواست به مركز پيام را غير فعال نماييد.
با اين انتخاب مي توانيد صداي زنگ دريافت و ارسال درخواست به مركز پيام را فعال نماييد.
در صورتيكه در فرايند ارسال هر درخواست از طريق برنامه همراه بانك مشكلات شبکه مخابراتي بوجود بيايد, اين پيغام نمايش داده ميشود.