نسخه آندروید و اپل

صفحه ی نخست همراه بانک اپل: در اولين مرتبه اجراي برنامه همراه بانك اپل, يك پنجره جهت ورود تنظيمات امنيتي از مشتري درخواست مي شود که شامل رمز ورود ( رمزي كه شعبه در اختيار مشتري قرار مي دهد) و تكرار رمز ورود، شماره تلفن همراه مشتری(در هنگام وارد نمودن شماره تلفن همراه خود دقت فرمایید که شماره ی خود را به درستی وارد نموداید) و يك كليد تبادل شانزده رقمي(کلید تبادل نسبت به حروف کوچک و بزرگ حساس می باشد) كه از طريق سايت همراه بانك ملت دريافت شده بايد به نحوصحيح نوشته شود.پس از فشردن دکمه ذخیره، منتظر دریافت پیامکی حاوی کد فعالسازی باشید.
 • نکته: در همراه بانک اپل فقط از بستر ارتباطی GPRS استفاده میشود.
صفحه ی نخست همراه بانک آندروید: در اولين مرتبه اجراي برنامه همراه بانك, يك پنجره جهت ورود تنظيمات امنيتي از مشتري درخواست مي شود که شامل رمز ورود ( رمزي كه شعبه در اختيار مشتري قرار مي دهد) و تكرار رمز ورود و يك كليد تبادل 16 رقمي كه از طريق سايت همراه بانك ملت دريافت شده بايد به نحوصحيح نوشته شود سپس با فشردن كليد ذخيره (شماره 1) مي توان به مرحله بعد جهت استفاده از همراه بانك استفاده كرد.
 • با انتخاب یکی از گزینه های SMS یا GPRS میتوانید بستر ارتباطی خود را مشخص نمایید.
 • ذخيره:با فشردن اين کليد تنظيمات امنيتي ذخيره شده و منتظر دریافت پیامک حاوی کد فعالسازی باشید.
 • خروج:با اين انتخاب ميتوانيد بدون هيچ عملي از برنامه همراه بانك خارج شويد.
 • نکته : جهت ورود اطلاعات با کليک کردن بر روي هر کدام از فيلدهاي نوشتاري صفحه کليد مربوطه که در ادامه توضيح داده شده است ، نمايش داده مي شود.
برای ورود اطلاعات میتوانید از صفحه کلید گوشی استفاده کنید.
پس از ورود کد فعال سازی و فشردن دکمه "ورود" در صورت صحت اطلاعات وارد شده، صفحه اصلی برنامه را مشاهده می نماید. در صورتی که پیامک حاوی کد را دریافت نکردید دکمه "درخواست مجدد" را فشار دهید و منتظر دریافت کد فعال سازی بمانید.
 • نکته:پس از دریافت کد فعالسازی حداکثر نیم ساعت فرصت دارید تا آن را وارد کنید، در غیر این صورت می بایست مجدا اقدام به دریافت کد فعالسازی نمایید.
بعد از ورود به برنامه، پیغام روبه رو به شما نمایش داده می شود که میتوانید در قسمت تنظیمات، حساب های خود را بروز رسانی کنید.
 • نکته: در نسخه اندروید در قسمت بایگانی پیغام "همراه بانک شما فعال گردید" را مشاهده نمایید.
 • موجودي: با اين انتخاب ميتوانيد موجودي آخر حساب مورد نظر خود را، دريافت نماييد.
 • سه گردش : با اين انتخاب ميتوانيد سه گردش آخر حساب مورد نظر خود را، دريافت نماييد.
 • حواله بانکي: با اين انتخاب مي توانيد از يکي از حسابهاي متمرکز خود به ساير حسابهاي متمرکز ديگر بانک ملت ويا از حسابهاي متمرکز بانک ملت به حساب هاي متمرکز بانک هاي ديگر (حواله سحابي ) وجه حواله نماييد.
 • پرداخت قبض/قسط: با اين انتخاب مي توانيد كليه قبوض و اقساط تسهيلات خود را بدون مراجعه به بانك پرداخت نماييد.
 • بايگاني: برنامه همراه بانك 20 گزارشي از كليه درخواستها و پاسخ هاي ارسالي از بانك ملت را در خود دارد.
 • شارژ موبايل : با انتخاب اين گزينه ميتوانيد شارژ اعتباري ايرانسل وهمراه اول را خريداري نموده و يا از سه خريد آخر شارژ اعتباري خود استعلام بگيريد.
 • خدمات کارت و چک : خدمات تاييد مبلغ چك، استعلام وضعيت چک، اطلاعات کارت متمرکزو غير فعال سازي كارت در اين قسمت ارائه مي شود که توضيحات آن ها درادامه خواهد آمد.
 • بانک پرداخت: در این قسمت شما می توانید عملیات مربوط به فعالسازی شارژ خودکار، غیرفعالسازی شارژ خودکار، اصلاح شارژ خودکار و گزارش شارژ خودکار خود را انجام دهید.
 • تنظيمات: به منظور شروع به كار با برنامه همراه بانك بايد حسابهاي متمركز جهت استفاده در همراه بانك به گوشي خود معرفي شود بدين منظور با انتخاب تنظيمات مي توان تنظيمات اوليه و پايه همراه بانك را انجام داد.
 • خروج: با اين انتخاب ميتوانيد از برنامه همراه بانك ملت خارج شويد.در همراه بانک اپل دکمه خروج را مشاهده نمیکنید. به جای آن از کلید Home برای خروج از برنامه استفاده نمایید.
در پاسخ به درخواست, پيامي بانك ملت دريافت ميشودكه اين آيکون نمايش داده ميشود و با انتخاب آن ميتوان پاسخ دريافت شده را مشاهده كرد همچنين مي توانيد با انتخاب گزينه بايگاني آن پاسخ را مشاهده كرد.

پس از ارسال هر درخواست نرم افزار اين پيام را نمايش مي دهد. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.این پیغام تنها زمانی که از بستر sms در نسخه اندروید استفاده می نمایید قابل مشاهده است.
در هر قسمت از برنامه که لزومي بر انتخاب حساب باشد, کليه حسابهاي مشتري بتفکيک نوع حساب نمايش داده ميشود. با کليک کردن بر روي هر کدام از حسابها آنرا انتخاب کرده و به صفحه اصلي برميگرديم. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
با ارسال درخواست موجودي از هر يك از حسابهاي خود, پاسخي از بانك دريافت خواهد شد كه بصورت مقابل ميباشد و شامل نوع حساب، شماره حساب، موجودي، تاريخ آخرين و ساعت آخرين گردش و زمان دريافت موجودي را در قالب يك جدول به شما گزارش مي دهد. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
حداکثر ده گردش آخر حساب خود را میتونید مشاهده نمایید.
با انتخاب گزينه حواله، امکان حواله بانک ملت ، حواله بين بانکي (سحابي) و همچنین امکان حواله پایا فراهم مي گردد. همچنين مي توانيد شماره شباي حساب هاي خود يا ديگران را دريافت نماييد. در ضمن با انتخاب گزینه حساب/کارت برگزیده می توانید حساب ها و یا کارت های بانکی برگزیده خود را برای انجام حواله بانکی تعریف نمایید. با انتخاب گزينه بازگشت ميتوانيد به منوي اصلي بازگرديد.
در این قسمت میتوانید حواله پایا را ثبت نموده و یا حواله پایای ثبت شده خود را لغو نمایید.همچنین می توانید شبای برگزیده خود را مشاهده یا حذف نمائید.
در این صفحه میتوانید لیست حساب ها و کارت های برگزیده خود را به تفکیک، مشاهده نمایید.
• با انتخاب گزینه حساب/کارت برگزیده می توانید لیست حساب ها و یا کارت های بانکی برگزیده خود را که برای انجام حواله تعریف نموده اید مشاهده نمایید.
با انتخاب هر یک از حساب ها از لیست حساب های برگزیده ی خود، امکان حذف آن حساب را خواهید داشت.
با انتخاب کليد حواله ملت ميتوانيد از يكي حسابهاي ملت خود به حساب های ملت دیگر (حساب ملت خود يا ديگران) حواله ارسال نمایید.
 • برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ارسال: با اين انتخاب حواله اينترنتي درخواستي را ارسال مينمائيم.
لازم بذکر است که حواله الکترونيکي در دو مرحله انجام ميشود.
با درخواست حواله الكترونيكي, ابتدا مرحله اول حواله جهت تائيد آن از سمت بانک ارسال ميشود که مانند اين شکل به کاربر نمايش داده ميشود. اين تائيديه شامل اطلاعات زير ميباشد: شماره و نوع حساب مبدا، شناسه واريز کننده, شماره و نوع حساب گيرنده, نام صاحب حساب گيرنده, مبلغ حواله و كارمزد.(در صورتی که حواله به یکی از حساب های ملت خود ارسال شود فرم تایید نمایش داده نمیشود.)
 • با استفاده از این کلید میتوانید حساب/کارت مقصد را به عنوان حساب/کارت برگزیده انتخاب کنید.
 • برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • تاييد: با اين انتخاب حواله الكترونيكي را تاييد و براي انجام نهائي آنرا ارسال ميکنيم.
پس از ارسال تاييديه حواله الكترونيكي, يك رسيد حواله الكترونيكي براي کاربر از سمت بانک كه شامل حساب مبدا و مقصد به همراه شماره رديابي و تاريخ و ساعت ارسال مبني بر انجام حواله ارسال ميشود. اين رسيد در بايگاني برنامه ذخيره ميشود. 0. برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد از پنجره مشاهده رسيد حواله الكترونيكي خارج و به قسمت بايگاني برنامه بازگشت.
با انتخاب گزينه حواله سحابي صفحه مقابل نمايش داده خواهد شد و شما با وارد کردن اطلاعات مورد نيازامکان حواله از کارت ملت به کارت ملت و یا سایر بانک ها را خواهيد داشت.
با درخواست حواله سحاب هم مانند حواله ملت به ملت, ابتدا مرحله اول حواله جهت تائيد آن از سمت بانک ارسال ميشود که مانند اين شکل به کاربر نمايش داده ميشود. اين تائيديه شامل اطلاعات زير ميباشد: شماره و نوع حساب مبدا، شناسه واريز کننده, شماره و نوع حساب گيرنده, نام صاحب حساب گيرنده, مبلغ حواله و كارمزد.
رسيد حواله سحابي همانند تصوير مقابل است. با استفاده از کليد برگشت مي توانيد به منوي اصلي بايگاني بر گرديد.
در اين صفحه مي توانيد شماره حساب خود يا ديگران را جهت دريافت شماره شبا وارد کنيد.با کليک بر روي نماد خانه حساب هاي خود را مشاهده نماييد يا شماره حسابي مقابل آن وارد کنيد.
رسيد درخواست کد شبا همانند تصوير مقابل است.با استفاده از کليد برگشت مي توانيد به منوي اصلي بايگاني بر گرديد.
در اين قسمت مي توانيد از يکی از حسابهای ملت خود به شماره شبای خود و يا ديگران انتقال وجه دهيد. براي انتخاب حساب مبدا با فشردن كليد به شكل خانه یکی از حسابهای خود را انتخاب نماييد. براي شبا بايد شماره آن را وارد نماييد و يا با فشردن کليد به شکل ستاره از ليست شباهای برگزيده يکی را انتخاب کنيد
در صورت صحت اطلاعات ارايه شده و دارا بودن نام صاحب شبا آن را تاييد نمایید و در صورت خالی بودن فیلد نام صاحب شبا، بعد از وارد نمودن نام، و ارسال درخواست با دريافت رسيد حواله از صحت انجام آن اطمينان حاصل نماييد
رسید حواله پایا را در این صفحه مشاهده مینمایید
براي لغو حواله پایا، با فشردن كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب حساب ها شده و يكي از حساب های خود را انتخاب نمایید
در این فرم جزییات اطلاعات شماره حسابی که با ان حواله پایا را انجام داده اید، را مشاهده می کنید، یکی از شماره های پیگیری را انتخاب و یا شماره پیگیری مورد نظر خود را وارد نمایید
در این فرم حداکثر سه شماره پیگیری از حواله پایای شماره حساب خود را مشاهده می کنید، یکی از شماره های پیگیری را انتخاب و یا شماره پیگیری مورد نظر خود را وارد نمایید
رسید لغو حواله پایا را در این صفحه مشاهده مینمایید
در این صفحه لیست شباهای برگزیده خود را مشاهده می نمایید
با انتخاب هر شبا از لیست شباهای برگزیده ی خود، امکان حذف آن را خواهید داشت
در اين صفحه امکان پرداخت قبوض ، بروزرسانی تسهیلات، پرداخت اقساط ، بازپرداخت و لغو بازپرداخت منظم و تسهيلات برگزیده وجود دارد.
براي پرداخت قبض با فشردن كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب حسابها شده و يكي از حسابهاي خود را انتخاب و با تكميل ساير اطلاعات مورد نياز جهت پرداخت قبض، و فشردن كليد پرداخت، نوع قبض پرداختي را ملاحظه خواهيد كرد. در صورت پشتیبانی گوشی از بارکدخوان می توانید با فشردن دکمه ی بارکد، برای خواندن مشخصات قبض استفاده نمایید. در صورت صحت اطلاعات براي انجام نهايي پرداخت كليد ارسال را فشار دهيد.
پس از پرداخت يک پيامي از بانک ارسال شده که مبني بر پرداخت قبض ميباشد و شامل اطلاعات آن قبض است. اين پيام در بايگاني قرار دارد. . برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد از پنجره مشاهده رسيد پرداخت قبض خارج و به قسمت بايگاني نرم افزار بازگشت.
براي باز پرداخت تسهيلات با فشردن كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب حسابها شده و يكي از حسابهاي خود را انتخاب نمایید. برای انتخاب شماره قراردادهای برگزیده با فشردن کلید به شکل ستاره از لیست تسهیلات برگزیده و برای انتخاب شماره قراردادهای خود با فشردن دومین کلید به شکل خانه از لیست تسهیلات بروز رسانی شده یک شماره قرارداد را انتخاب کرده و یا شماره قرارداد مورد نظر خود را وارد نمایید و بعد از تكميل ساير اطلاعات مورد نياز جهت بازپرداخت تسهيلات و فشردن كليد پرداخت عمليات را انجام دهيد.
با درخواست بازپرداخت اقساط تسهیلات, ابتدا مرحله اول (در حال حاضر فقط اندروید) بازپرداخت اقساط تسهیلات جهت تائيد آن از سمت بانک ارسال ميشود که مانند اين شکل به کاربر نمايش داده ميشود. اين تائيديه شامل اطلاعات زير ميباشد: نوع حساب مبدا، شماره حساب مبدأ، شماره قرارداد، نام صاحب قسط و مبلغ قسط.
 • برگشت: با اين انتخاب مي توان به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • تاييد: با اين انتخاب حواله الكترونيكي را تاييد و براي انجام نهائي آنرا ارسال ميکنيم.
جزييات مربوط به پرداخت تسهيلات در اين صفحه قابل مشاهده مي باشد. توجه داشته باشيد تمامي مبالغ به ريال است. همچنين اقساط وصولي بدين معني است که با اين مبلغ پرداختي چه تعداد از اقساط پرداخت شده است.
در این قسمت می توانید تسهیلات برگزیده خود را تعریف نمایید.
پس از حصول اطمینان از انجام عملیات با انتخاب دکمه بازگشت می توانید به منوی اصلی بازگردید.
براي بازپرداخت منظم اقساط با فشردن اولین كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب حسابها شده و يكي از حسابهاي خود را انتخاب نمایید. برای انتخاب شماره قراردادهای برگزیده با فشردن کلید به شکل ستاره از لیست تسهیلات برگزیده و برای انتخاب شماره قراردادهای خود با فشردن دومین کلید به شکل خانه از لیست تسهیلات بروز رسانی شده یک شماره قرارداد را انتخاب کرده و یا شماره قرارداد مورد نظر خود را وارد نمایید. تاریخ اولین پرداخت و آخرین پرداخت را نبايد کوچکتر يا مساوي تاريخ روز جاری قرار دهید، همچنین این تاریخ نباید برابر با روزهای 30 یا 31 هر ماه باشد، مقدار روز تاریخ اولین پرداخت و آخرین پرداخت باید باهم برابر باشند. با وارد کردن مبلغ مورد نظر و فشردن كليد پرداخت عملیات را انجام دهید.
در صورت صحت اطلاعات ارائه شده به ویژه نام مشتری صاحب قسط و تاریخ اولین و آخرین پرداخت، آن را تایید و با دریافت رسید بازپرداخت منظم اقساط، از صحت انجام آن اطمینان حاصل نمایید.
در این فرم جزییات مربوط به باز پرداخت منظم اقساط، ازجمله تاریخ اولین پرداخت و تاریخ آخرین پرداخت مربوط به شماره بازپرداخت، را مشاهده می کنید.
براي لغو باز پرداخت منظم اقساط، برای انتخاب شماره قراردادهای برگزیده با فشردن کلید به شکل ستاره از لیست تسهیلات برگزیده و برای انتخاب شماره قراردادهای خود با فشردن دومین کلید به شکل خانه از لیست تسهیلات بروز رسانی شده یک شماره قرارداد را انتخاب کرده و یا شماره قرارداد مورد نظر خود را وارد نمایید
در این فرم جزییات اطلاعات بازپرداخت منظمی که وارد نموده اید، را مشاهده می کنید، یکی از شماره های بازپرداخت منظم را انتخاب و یا شماره بازپرداخت منظم مورد نظر خود را وارد نمایید. با فشردن دکمه ی تایید و با دریافت رسید لغو بازپرداخت منظم اقساط، از صحت انجام عملیات لغو آن اطمینان حاصل نمایید.
جزییات مربوط به باز پرداخت منظم اقساط ازجمله تاریخ اولین پرداخت مربوط به شماره بازپرداختی که در فرم تایید لغو بازپرداخت منظم اقساط انتخاب شده، را مشاهده می کنید.
در بايگاني سامانه امكان ذخيره سازي 40 پاسخ دريافت شده از مركز پيام بانك وجود دارد. در اين قسمت پيام هاي خوانده نشده با رنگ نارنجي متمايز ميباشد. برای حذف پیام ها، بعد از انتخاب پیام یا پیام های مورد نظر، کلید سطل سمت راست و بالای صفحه را بفشارید. 1. بعدی: در صورتی که تعداد پیام های سامانه شما بیشتر از 20 پاسخ باشد با انتخاب اين کلید مي توانيد پاسخ ها را مشاهده نمایید.
با انتخاب گزينه شارژ موبايل ، این منو نمايش داده مي شودو با استفاده از کليد بازگشت ميتوانيد به منوي اصلي برگرديد.
در اين قسمت شما ميتوانيد به دوروش معمولي و شارژ بر خط سيم کارت مورد نظر خود را شارژ نماييد
با انتخاب گزينه خريد شارژ اعتباري ، صفحه زير نمايش داده خواهد شد. شما با انتخاب شماره حساب، شرکت خدماتي و ميزان اعتبار و با استفاده از کليد خريد ميتوانيد شارژ اعتباري خريداري نماييد.
پس از ارسال درخواست خريد ، رسيدي به مانند تصوير مقابل از بانک ملت براي شما ارسال مي شود که حاوي رمزميباشد.با استفاده از دکمه شارژ مي توانيد بدوج خروج از برنامه سيم کارت خود را با رمز دريافت شده شارژ نماييد .ممکن است اين امکان بعلت محدوديت در سيستم عامل در بعضي از گوشي هاي نوکيا فاقد کارايي باشد. با استفاده از کليد بازگشت ميتوانيد به منوي بايگاني برگرديد.
• براي خريد شارژ برخط سيم کارت اعتباري پس از انتخاب حساب، نوع شارژ برخط، شرکت خدماتي و مبلغ شارژ، شماره تلفن همراهي که قصد شارژ آن را داريد وارد و یا از دفترچه تلفن شماره ای را انتخاب نماييد اگر قصد داريد سيم کارت نصب شده بر روي همين گوشي را شارژ نماييد اين فيلد را خالي بگذاريد و سپس كليد خريد را بفشاريد
در صورت صحت اطلاعات تاییدیه شارژ برخط جهت ادامه عملیات دکمه ارسال را فشار دهید. در این فرم مبلغ شارژ و مالیات بر ارزش افزوده به کاربر نمایش داده می شود.
رسيد خريد شارژ برخط بهمراه ساير مشخصات آن در اين صفحه نمايش داده مي شود
با انتخاب گزينه استعلام خريد شارژ، پيامي همانند تصوير مقابل براي شما ارسال مي شود که حاوي اطلاعات دو خريد آخر شارژ اعتباري شما خواهد بود.
با انتخاب گزينه خدمات کارت و چک از منوي اصلي، خدمات تاييد مبلغ چك، استعلام وضعيت چک، اطلاعات کارت متمرکز و غير فعال سازي كارت، خدمات ویژه چک و برداشت وجه بدون کارت ارائه مي شود. با استفاده از کليد بازگشت مي توانيد به منوي اصلي بازگرديد.
با دريافت اين سرويس از شعبه, شما ميتوانيد تاريخ و مبلغ چک هاي خود را قبل از وصول شدن براي امنيت بيشتر در نرم افزار وارد نموده و آنرا براي بانک ارسال داريد. براي اين منظور با کليک بر روي مي توان ليست حسابهاي جام خود را جهت انجام تاييد مبلغ چك انتخاب كرد. سپس شماره سري چك و شماره سريال چك مورد نظر و تاريخ چك و مبلغ چك را قبل از وصول شدن تاييد کرد.
 • برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ارسال: با اين انتخاب ميتوانيد چك مورد نظر را تائيد نمائيد.
پس از ارسال تائيد چک رسيدي از بانک ارسال شده که اين پيام در بايگاني نشان داده ميشود. اين رسيد شامل اطلاعات چک نمايش داده مي شود. . برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد از پنجره مشاهده رسيد تائيد چک به منوي اصلي بايگاني بازگشت.
با انتخاب شماره حساب و وارد نمودن شماره هاي سري و سريال چک در مکان هاي مشخص شده و استفاده از کليد ارسال مي توانيد از وضعيت چک خود مطلع شويد.
پس از استعلام وضعيت چک ، رسيدي از بانک ارسال مي شود که در قسمت بايگاني قابل مشاهده است. اين رسيد شامل اطلاعات چک مي باشد.با استفاده از کليد برگشت ميتوانيد به منوي اصلي بايگاني برگرديد.
با اين انتخاب ميتوانيد ملت كارت خود را مسدود نماييد. به طوري كه در صورت ارسال درخواست و مسدود شدن ملت كارت، براي فعال سازي مجدد، مراجعه به شعبه الزامي است
 • برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ارسال: با اين انتخاب ميتوانيد ملت كارت را مسدود كرد.
در این قسمت می توانید از حساب های فرعی کارت خود گزارش گرفته و آن را بروز رسانی نمایید. همچنین عملیات مربوط به اتصال حساب به کارت و انفصال حساب از کارت را انجام دهید.
برای مشاهده لیست حساب های فرعی خود، با فشردن كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب کارتها شده و کارت مورد نظر خود را انتخاب فرماييد و یا شماره کارت خود را وارد نمایید سپس دکمه ارسال را بفشارید
جزییات رسید حساب متصل به ملت كارت خود را مشاهده می نمایید
برای اتصال شماره حساب به کارت، با فشردن اولین کلید به شکل خانه وارد لیست کارت های خود شوید و کارتی را انتخاب و یا شماره کارت مورد نظر خود را وارد نمایید. برای انتخاب حسابی که قصد اتصال آنرا به کارت مورد نظر خود دارید دومین کلید به شکل خانه را انتخاب نمایید و حساب مورد نظر خود را انتخاب و یا آنرا وارد نمایید
در صورت صحت اطلاعات ارائه شده تایید نمایید.
جزییات رسید حساب متصل به ملت كارت خود را مشاهده می نمایید
برای انفصال شماره حساب از کارت، با فشردن اولین کلید به شکل خانه وارد لیست کارت های خود شوید و کارتی را انتخاب و یا شماره کارت مورد نظر خود را وارد نمایید. برای انتخاب حسابی که قصد انفصال آنرا از کارت مورد نظر خود دارید دومین کلید به شکل خانه را انتخاب نمایید و حساب مورد نظر خود را انتخاب و یا آنرا وارد نمایید
پیام سیستمی روبرو جهت انفصال حساب از کارت نمایش داده می شود.
در این قسمت می توانید موجودی حساب جام چک برگشتی خود را تامین کنید، همچنین میتوانید گزارش چک برگشتی تامین موجودی شده خود را مشاهده نمایید
با فشردن اولین کلید به شکل خانه ، شماره حساب جامی که قصد تامین موجودی آنرا دارید انتخاب نمایید. و همچنین جهت تامین موجودی حساب، دومین کلید به شکل خانه را انتخاب نمایید. با تکمیل سایر اطلاعات و فشردن کلید ارسال، عملیات را انجام دهید.
رسید تامین موجودی چک برگشتی را در این صفحه مشاهده می نمایید.
با فشردن کلید به شکل خانه ، شماره حساب جام خود را انتخاب کرده و با تکمیل سایر اطلاعات و فشردن کلید ارسال، عملیات را انجام دهید.
رسید گزارش تامین موجودی چک برگشتی را در این صفحه مشاهده می نمایید.
با فشردن کلید به شکل خانه ، شماره حساب جامی که قصد صدور دسته چک برای آنرا دارید را انتخاب نمایید. و با فشردن کلید ارسال، عملیات را انجام دهید.
با فشردن کلید به شکل ستاره ، نوع دسته چک مورد نظر خود را انتخاب نمایید و در صورت صحت شماره حساب وارد شده با فشردن کلید ارسال، عملیات را انجام دهید.
پس از استعلام وضعيت چک ، رسيدي از بانک ارسال مي شود که در قسمت بايگاني قابل مشاهده است. اين رسيد شامل اطلاعات چک مي باشد.با استفاده از کليد برگشت ميتوانيد به منوي اصلي بايگاني برگرديد.
در این قسمت شما می توانید چک خود را علاوه بر تایید واگذار نمائید. در صورتی که چکی به شما واگذار شده باشد می توانید مبلغ آن را رزرو نمائید و در صورت نیاز اطلاعات چک واگذار شده را مشاهده نمائید. علاوه بر آن عملیات اصلاح اطلاعات چک و نیز حذف چک در این قسمت امکان پذیر می باشد.
در صورت تایید مفاد قانونی تایید چک، فرم تایید چک نمایش داده می شود.
در این قسمت شما می توانید با وارد نمودن مشخصات چک یکی از حسابهای جام خود و کد ملی ذینفع علاوه بر تایید چک آن را واگذار نمائید.
در صورت صحت اطلاعات چک واگذار شده جهت ادامه عملیات دکمه ارسال را فشار دهید.
رسید تایید چک را در این صفحه مشاهده می نمائید.
در این فرم جهت تغییر در مبلغ و یا تاریخ چک شما باید اطلاعات چک مورد نظر را وارد نمائید.
در این فرم شما می توانید اطلاعات مبلغ و تاریخ چک را تغییر دهید.
در این قسمت رسید انجام عملیات اصلاح چک را مشاهده می نمائید.
در این قسمت شماره سری و سریال چک مورد نظر برای عملیات حذف را وارد نمائید.
در این قسمت شما می توانید مشخصات چک مورد نظر را جهت انجام عملیات حذف تایید نمائید.
در این قسمت رسید انجام عملیات حذف چک را مشاهده می کنید.
در صورتی که از طریق سامانه همراه بانک چکی به شما واگذار شده باشد می توانید با ورود اطلاعات آن در این قسمت مبلغ چک را رزرو نمائید.
در صورت صحت اطلاعات چک جهت ادامه عملیات دکمه ارسال را فشار دهید.
رسید مسدودی مبلغ چک را در این صفحه مشاهده می نمائید.
در این قسمت میتوانید برداشت وجه بدون کارت را ثبت نموده و یا برداشت وجه بدون کارت ثبت شده خود را لغو نمایید.
براي برداشت وجه بدون کارت با فشردن اولین كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب کارت ها شده و کارت خود را انتخاب کرده و یا شماره کارت مورد نظر خود را وارد نمایید. مبلغ حواله می بایست مضربی از 10000 ریال و حداکثر 2000000 ریال باشد. برای رمز برداشت وجه عدد چهار رقمی را به دلخواه وارد نمایید. همچنین برای وارد نمودن شماره همراه می توانید با فشردن کلید مربوطه از لیست مخاطبین گوشی خود شماره ای را انتخاب و یا به صورت دستی شماره ای را وارد نمایید.
در صورت صحت اطلاعات ارايه شده از جمله شماره کارت، شماره همراه و مبلغ، آن را تاييد و حتما با دريافت رسيد حواله از صحت انجام آن اطمينان حاصل نماييد . پس از تایید صدور حواله، پیامکی حاوی اطلاعات مورد نیاز جهت دریافت وجه از طریق خودپرداز برای شما به شماره موبایل وارد شده و شماره موبایل صاحب حساب پیامک خواهد شد. در صورت عدم دريافت رسيد حواله برداشت وجه بدون کارت با انتخاب گزينه گردش آخر حساب و کنترل کسر کارمزد، از صحت انجام حواله اطمينان حاصل فرماييد.
رسيد حواله برداشت وجه بدون کارت در اين صفحه قابل مشاهده مي باشد. اطلاعاتی از جمله شماره حواله، زمان انقضا و زمان صدور حواله را می توانید مشاهده نمایید.
با وارد نمودن شماره حواله که در قسمت رسید حواله برداشت وجه بدون کارت قابل مشاهده است میتوانید حواله برداشت وجه بدون کارت مورد نظر خود را لغو نمایید.
رسيد لغو حواله برداشت بدون کارت در اين صفحه قابل مشاهده مي باشد.
در این قسمت شما می توانید عملیات مربوط به شارژ خودکار را انجام دهید.
در این قسمت شما می توانید عملیات مربوط به فعالسازی شارژ خودکار، غیرفعالسازی شارژ خودکار، اصلاح شارژ خودکار و گزارش شارژ خودکار خود را انجام دهید.
براي خريد شارژ منظم سيم کارت اعتباری ،پس از انتخاب حساب و شرکت خدماتی و نوع سیم کارت و نوع شارژ برخط ، شماره تلفن همراهی که قصد شارژ آن را دارید وارد و یا از لیست مخاطبان، انتخاب نمایید. همچنین مبلغ شارژ و تاریخ انقضا و سقف برداشت به صورت ماهیانه را تعیین نمایید و سپس كليد خريد را بفشارید. در صورتی که نوع سیم کارت را دائمی انتخاب نمایید فیلد نوع شارژ و مبلغ شارژ غیر فعال می گردد.
در صورت صحت اطلاعات شارژ خودکار جهت ادامه عملیات دکمه ارسال را فشار دهید. در این فرم مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به کاربر نمایش داده می شود.
رسيد خريد شارژ منظم به همراه ساير مشخصات آن در اين صفحه نمايش داده مي شود.
براي لغو شارژ منظم، با فشردن كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب حساب ها شده و يكي از حساب های خود را انتخاب نمایید.
در این فرم جزییات اطلاعات شماره حسابی که با آن شارژ منظم را خریداری کرده اید، را مشاهده می کنید، یکی از شماره های پیگیری را انتخاب و یا شماره پیگیری مورد نظر خود را وارد نمایید.
در این فرم جزییات اطلاعات شماره پیگیری که انتخاب نموده اید را مشاهده می کنید.
رسید لغو شارژ منظم را در این صفحه مشاهده می نمایید.
براي اصلاح شارژ منظم، با فشردن كليد به شكل خانه وارد صفحه انتخاب حساب ها شده و يكي از حساب های خود را انتخاب نمایید. پس از فشردن دکمه ارسال صفحه ای مانند صفحه تایید شماره پیگیری شارژ خودکار نمایش داده می شود. مطابق توضیحاتی که پیشتر ذکر شد یکی از شماره های پیگیری مورد نظر خود را وارد نمایید.
در این فرم جزییات اطلاعات شماره همراهی که با آن شارژ منظم را خریداری کرده اید، را مشاهده می کنید، یکی از شماره های همراه را انتخاب و یا شماره همراه مورد نظر خود را وارد نمایید.
در این فرم جزییات اطلاعات شماره همراهی که انتخاب نموده اید را مشاهده می کنید. می توانید مقادیر تاریخ انقضای خدمت و سقف برداشت ماهیانه را اصلاح نمایید در صورت اعتباری بودن سیم کارت، مبلغ قابل شارژ نیز قابل اصلاح می باشد.
در صورت صحت اطلاعات اصلاح شارژ خودکار جهت ادامه عملیات دکمه ارسال را فشار دهید. در این فرم مبلغ مالیات بر ارزش افزوده به کاربر نمایش داده می شود.
رسید اصلاح شارژ منظم را در این صفحه مشاهده می نمایید.
در این قسمت شما می توانید با ارسال شماره پیگیری یا شماره همراه رسید مربوط به شماره پیگیری یا شماره همراه وارد شده را دریافت نمایید. در صورت انتخاب گزینه دریافت آخرین اطلاعات، رسید آخرین گزارش درخواست بانک پراخت نمایش داده می شود.
رسید مربوط به گزارش بانک پرداخت را در این قسمت مشاهده می نمایید.
گزينه هاي كه در بخش تنظيمات در اختيار شما قرار مي گيرد شامل:
 • بروز رساني حسابها: جهت فراخواني كليه حسابهاي متمركز به برنامه همراه بانك مي توان از اين قسمت استفاده ميشود.
 • تغيير رمز ورود: جهت تغيير رمز ورود به همراه بانك ملت
 • تنظيم كليد تبادل: درصورتيكه در اولين ورود به برنامه همراه بانك كليد تبادل اشتباه وارد شده باشد ميتوان از اين قسمت جهت اصلاح كليد تبادل استفاده كرد.
 • تنظیم فارسی: در صورت بروز مشکل برای فونت فارسی برنامه، میتوان از این قسمت جهت تنظیم آن استفاده کرد. (فقط برای اندروید)
 • شماره نسخه : جهت مشاهده شماره نسخه نرم افزار.
 • اندازه قلم : در این قسمت شما میتوایند اندازه فونت کلمات را متناسب با سایز گوشی خود تغییر دهید. (فقط برای اندروید)
 • تنظیم تبادل پیام: با انتخاب یکی از گزینه های SMS یا GPRS میتوانید بستر ارتباطی خود را مشخص نمایید.این گزینه تنها در اندروید قابل مشاهده میباشد.
 • بازگشت: برگشت به منوي اصلي برنامه همراه بانك
در صورت درخواست "بروز رساني حسابها" و موفقيت آميز بودن درخواست شما پيغامي مبني بر اينكه "كليه حسابهاي شما بروز شدند" از سوي مركز پيام دريافت مي گردد. 0. برگشت: با اين انتخاب مي توانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
با اين انتخاب ميتوانيد رمز ورود به برنامه همراه بانك را تغيير داد بدين صورت كه بايد رمز جديد و تكرار رمز جديد را در محل مربوطه وارد كرد.
 • برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ارسال: با اين انتخاب مي توانيد تغييرات اعمال را ارسال نماييد.
 • نکته : جهت ورود اطلاعات با کليک کردن بر روي هر کدام از فيلدهاي نوشتاري صفحه کليد مربوطه نمايش داده مي شود.
در صورت كه تغيير رمز ورود با موفقيت صورت گيرد. پيغام "رمز ورود شما با موفقيت تغيير يافت" از مركز پيام بانك ملت براي شما ارسال مي گردد.
در اين صفحه شماره نسخه برنامه قابل مشاهده است.اين شماره پس از هر بروز رساني افزايش مي يابد.
با اين انتخاب ميتوانيد در صورتيكه كليد تبادل دريافتي از سايت همراه بانك با كليد تبادلي كه در اين قسمت درج شده مقايسه و در صورت نياز اصلاح و ذخيره كرد.
 • برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
 • ذخيره : با اين انتخاب مي توانيد تغييرات اعمال شده را ذخيره كرد.
 • نکته : جهت ورود اطلاعات با کليک کردن بر روي هر کدام از فيلدهاي نوشتاري صفحه کليد مربوطه نمايش داده مي شود.
راهنما: با اين انتخاب ميتوانيد از نحوه عملكرد هر يك از قسمتهاي نرم افزار آشنا شويد. که در قسمت بعد مشخص شده است.
با فشردن کليد يک راهنما در مورد نحوه عملکرد هر قسمت از برنامه نمايش داده ميشود. 0. برگشت: با اين انتخاب ميتوانيد به منوي اصلي برنامه همراه بانك بازگشت.
با اين انتخاب مي توانيد زنگ دريافت و ارسال درخواست به مركز پيام را فعال یا غير فعال نماييد.
در صورتيكه در فرايند ارسال هر درخواست از طريق برنامه همراه بانك مشكلات شبکه مخابراتي بوجود بيايد, اين پيغام نمايش داده ميشود.
در صورتی که فونت فارسی همراه بانک در گوشی شما با مشکل مواجه است، برای تصحیح این مشکل میتوانید یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید. در صورت یکسان بودن هر دو گزینه کلید لغو را فشار دهید.
برای تغییر اندازه فونت کلمات، متناسب با سایز گوشی خود، می توانید از تنظیمات این صفحه استفاده کنید. (فقط برای اندروید)
زمانی که از برنامه خارج شده باشید و پیامی برای شما ارسال شده باشد، اعلانیه ای مانند شکل روبه رو نمایش داده میشود. که با کلیک بر روی آن وارد برنامه شده و میتوانید پیام را مشاهده نمایید.